Lecz on składał, a składając składał i składał, jakoś tak składając, tak się zaskładał w składaniu swoim, tak był absolutny w tym składaniu, że składanie, będąc skończenie trywialnym, było jednak zarazem przemożne.

Na podstawie "Ferdydurke" W. Gombrowicza

Zapraszamy na XVI Plener Origami. Plener odbędzie się w dniach od piątku 16.06.2017  do niedzieli 18.06.2017, wieczorem w czwartek 15 czerwca (Boże Ciało) kwietnia będzie sesja pre-folding. Spotkamy się ponownie w centrum Krakowa na starym Podgórzu i szybko zmieniającym się artystycznym Zabłociu.

Naszym gościem specjalnym będzie Sébastien Limet. Sébastien jest artystą origami młodego pokolenia, Świetna znajomość zaawansowanych technik origami jest dla niego punktem wyjścia do własnej twórczości – oryginalnej zarówno w warstwie formalnej (techniki origami) jak i w warstwie wizualnej (końcowego efektu). Jego prace odchodzą od tradycyjnego kanonu baz origami  i opierają się na własnych ciekawych sekwencjach składania, a nie tylko na modelowaniu złożonej bazy. W jego pracach widać niesamowitą wyobraźnię, dowcipne I pełne humoru spojrzenie na świat. Mimo, że jego modele są trudne technicznie (jest to zdecydowanie complex origami), to opracowana przez Sebastiena sekwencja składania prowadzi do sukcesu. Sebastien jest bardzo miłą osobą. Prowadzone przez niego warsztaty są ciekawe, a wspólne składanie prowadzi do rezultatu zgodnego z oczekiwaniami (aczkolwiek widać różnicę pomiędzy pracami mistrza i uczniów)

Tematem przewodnim XVI Pleneru jest Postindustrialna przestrzeń miejska. Temat nawiązuje do miejsca Pleneru, zwłaszcza szybko zmieniającej się dzielnicy Zabłocie – niegdyś obszaru przemysłowego, a obecnie mieszanki apartamentowców, działań artystycznych i start-upów. Liczymy na wasze modele nawiązujące do zmiany charakteru dawnych dzielnic przemysłowych znajdujących się obecnie w centrach miast. Może to być coś nawiązującego do dawnego charakteru takich obszarów (np. komin fabryczny, wieża szybu czy też kolej żelazna) lub pokazanie współczesnego miasta jako miejsca przyjaznego ludziom, dzikim zwierzętom lub roślinom coraz częściej znajdującym swoje miejsce w mieście. Prosimy także o krótki komentarz pokazujący związek waszej pracy z naszym tematem przewodnim – pamiętajcie, że dobre objaśnienie jest kluczem do właściwego zrozumienia sztuki.

I jak zwykle czekamy na modele geometryczne.

Także w tym roku będziemy wydawali książkę plenerową. Czekamy na wasze diagramy, szczególnie te związane z tematem przewodnim Pleneru. Książka będzie do nabycia po promocyjnej cenie dla uczestników Pleneru. Cały dochód ze sprzedaży książki jest przeznaczony na organizację następnego Pleneru. Każdy z autorów otrzyma bezpłatnie egzemplarz autorski. Prosimy o nadsyłanie diagramów do Haliny Rościszewskiej-Narloch Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. redaktora naszej książki do 30 kwietnia 2017.

Weźcie także swoje prace do pokazania na wystawie – wymiana doświadczeń jest tym, po co organizujemy Plener.

Więcej informacji i karta rejestracyjna będzie można znaleźć pod koniec lutego na stronie Pleneru: www.origami.edu.pl  (wybierz "Plener / Convention" z menu) lub bezpośrednio www.origami.edu.pl/index.php/start-plenery

Wkrótce / Soon

  • 27.04-1.05.2018 AEP convention, Madrid, Spain
  • 6.05.2018 179 GSO, Kraków, godz. 15.00, Pracownia Origami, ul. Szlak 77/128 (klatka B3), więcej www.myiorigami.pl/
  • 10-13.05.2018 OD convention, Berlin, Germany
  • 1-3.06.2018 17 Plener Origami, Kraków, Polska
  • 25-29.07.2018 Bridges, Sztokholm, Szwecja
  • 10-12.08.2018 MOK convention, Hungary
  • 5-9.09.2018 OSME + BOS conventions, Oxford, UK
  • 22.09.2018 Congresso de Origami, Lisboa, Portugal
  • 1-4.11.2018 CDO convention, Tirrenia, Italy

 17 Plener Origami
odbędzie się w dniach

1 - 3.06.2018 w Krakowie

Gośćmi specjalnymi będą
Alessandra Lamio i Alessandro Beber

 

17 Outdoor Origami Meeting
(the Polish Origami Convention)
will be held
Friday June 1st to Sunday June 3rd 2018
in the center of Krakow

 


Alessandra Lamio and Alessandro Beber
are special guests of the convention

my-i-origami02
My i origami
strona
miłośników
origami

k09091a
Twirligami
prawie wszystko
o kręciołkach

 


Strona KWB 1998-2005
modele
wielościanów

Twirls 2016

Twirls 2015

Twirls 2014