Sztuką jest to, co inni uznają za sztukę! Czy możemy być inni?

Art is what the artworld says it is. Can we be members of the artworld?


To będzie już XI Plener Origami. Tym razem spotkamy się w dniach 27-29.04.2012 w starej dzielnicy Krakowa, w Podgórzu, w Szkole Podstawowej nr 29 im. Jana Matejki (ul. Dembowskiego 12) położonej na wzgórzu, w pobliżu starego fortu i kopca Krakusa, z którego roztacza się wspaniały widok na Kraków. obrazek
Dzięki gościnności pani dyrektor Ewy Ptasznik składać będziemy w jasnych, przeszklonych pomieszczeniach, a jeżeli pogoda na to pozwoli, to czas będziemy spędzać na świeżym powietrzu.
Od dwóch lat plener odbywa się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Origami. Oprócz tradycyjnych warsztatów planujemy również składanie w plenerze czyli wycieczkę na kopiec Krakusa oraz wspólny wieczorny spacer kładką Bernatka na Kazimierz, gdzie będziemy szukać inspiracji i krakowskiej atmosfery.
Gościem specjalnym XI Pleneru Origami będzie Eric Gjerde, znany w świecie autor książki „Origami Tesselations: Awe inspiring Geometric Origami” i kreator projektujący ciekawe mozaiki z jednej kartki papieru. Zdjęcia dzieł Erica możemy podziwiać w jego internetowej galerii oraz na jego stronie internetowej Origami Tesselations. obrazek

Na plener zapraszamy wszystkich zainteresowanych sztuką origami, zarówno tych biegłych w składaniu modeli z papieru, jak i osoby mniej wprawione, ale mające już kontakt z origami. Wspólne składanie, przeżywanie drobnych sukcesów, pokonywanie trudności i tworzenie ciekawych modeli z papieru może być wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu i poszukania pomysłów przydatnych w pracy nauczycielskiej i wychowawczej.
Informacje o plenerze i karty zgłoszeniowe zamieścimy w styczniu 2012,
Zapraszamy w imieniu organizatorów
Krystyna Burczyk, Teresa Kowal, Halina Rościszewska-Narloch

obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek