Paper Structures  

Galicyjskie Spotkania z Origami

 

Uczyłeś się w szkole matematyki?! Możesz tę wiedzę wreszcie wykorzystać!!!

gso136_brokacikWiosenne, niedzielne popołudnie 11 maja 2014 proponuję spędzić w doborowym towarzystwie Galicyjskiej Grupy Origami i przyjaciół. W programie składanie trzech modeli opisanych niżej. Nie zabraknie również rozmów o origami, życiu ... i filozofii ;-). Już teraz zapraszam na spotkanie wszystkich sympatyków składania papieru do Krakowa: ul. Szlak 77/128 (klatka B3), godz. 15.30.

Model Menu przygotowane przeze mnie (136 spotkanie "sponsorują" następujące duety barw: żółty/pomarańczowy (wiosenne słońce), zielony i różowy (soczysta trawa i wiosenne kwiaty) oraz wyborowy: niebieski lub czerwony lub szary (na przekór powiedzeniu Henry'ego Forda "możesz dostać swój samochód w dowolnym kolorze, ... pod warunkiem, że będzie to kolor czarny" (o Ford model T - pierwszym seryjnie produkowanym modelu samochodu)):

gso136_gaski1. Gąska - John Montroll. Pokaże nam jak fascynujące moce drzemią w bazie żurawia. W ramach wiosennych porządków w samochodzie, jeden ze schowków otrzymał następujący "przyodziewek". Kilka ciekawych złożeń, całość prosta i estetyczna - ten model będzie ze mną przez dłuższy czas, podczas składania magicznych kwadratowych kartek. Mam nadzieję, że również Wam się spodoba. Akcent - żółto-pomarańczowy.

gso136_brokat

 

2. Brokat (Origami Japanese Brocade) / Ishibashi Ball) - Minako Ishibashi. Dla lubiących moduły, ciekawa modyfikacja klasycznego już modułu Sonobe, w zieleni i różu. Bo na spotkaniu powinien być model przy którym można pogadać.

 

gso136_automobil13. Automobil - Kunihiko Kasahara. Po motorze, kontynuujemy origami motoryzacyjne. Do wyboru sedan i hatchback. Nie będę tak okrutny jak Ford, kolory będą do wyboru ... całe trzy ;-).

gso136_automobil2 gso136_automobil3

Tomasz Czunko