Każda pora dnia jest dobra na składanie!

Idea pleneru narodziła się z potrzeby serca i duszy. Wśród codziennych spraw brakowało nam czasu na spokojne porozmawianie i poskładanie ciekawych modeli origami. Pragnęliśmy móc bez ograniczeń czasowych i wspólnie pracować i wymieniać doświadczenia. Nie tworzyliśmy wyjazdowego kursu origami. Z założenia miało to być spotkanie osób, które już składają i dla których origami jest pasją.

Stąd i nietypowa dla konferencji formuła. Proponujemy pewien program, ale zakładamy, że są możliwe jego drobne modyfikacje oraz że uczestnicy włączą się w jego realizację. Nie ma ograniczeń co do ilości wykonywanych modeli, nie ma formalnych ograniczeń co do liczby uczestników poszczególnych warsztatów, jest miejsce na nieustające free-folding. Pomagamy w zarezerwowaniu zakwaterowania, ustaleniu miejsca na prezentacje przywiezionych przez uczestników modeli, przywozimy gilotynę i inne potrzebne urządzenia. Nie ma biura obsługującego uczestników. Zakładamy, że prowadzący zadbają o swoje warsztaty, a uczestnicy zadbają o swoje potrzeby. Atmosfera jest swobodna. Można poprosić każdego o pomoc. Można składać z diagramami w książkach. Można zaproponować własny model.

Pragniemy również, aby plenerowi towarzyszyły zajęcia poświęcone dzieleniu się doświadczeniami i rozwijaniu szeroko rozumianego warsztatu origamisty i instruktora.