Zupełnie niesamowita jest liczba prostych konstrukcji, które można wykonać na kwadratowej kartce papieru.

  1. Plener jest spotkaniem organizowanym przez origamistów dla origamistów, imprezą non-profit.
  2. Uczestnikiem XIV Pleneru Origami może zostać każda zainteresowana osoba dorosła, która w terminie do 15 maja 2015 prześle kartę zgłoszenia na adres podany w karcie. W plenerze mogą wziąć udział osoby niepełnoletnie po uzgodnieniu z organizatorami.
  3. Tematem przewodnim tegorocznego pleneru są Hybrydy.
  4. Gościem specjalnym XIV Pleneru Origami jest Daniel Chang.
  5. Wśród uczestników pleneru spodziewamy się gości zagranicznych. Językiem komunikacji są język polski i język angielski, napisy i program przygotowujemy w języku polskim i języku angielskim. Każdy z uczestników pleneru może liczyć na pomoc w tym zakresie ze strony organizatorów i pozostałych uczestników pleneru.
  6. Każdy z uczestników pleneru ma prawo zgłosić warsztaty, które poprowadzi, i może przywieź ze sobą złożone przez siebie modele, które zaprezentuje pozostałym uczestnikom pleneru w ramach Wystawy Plenerowej.
  7. Wszystkim uczestnikom zapewniamy materiały – papier do składania, kawę, herbatę. Obiady w piątek, sobotę, niedzielę należy zamówić na karcie zgłoszeniowej. Nie organizujemy pozostałych posiłków.
  8. Każdy z uczestników pleneru we własnym zakresie rezerwuje dla siebie nocleg, najlepiej w pobliżu miejsca konferencji (kilka naszych sugestii zamieściliśmy w Informacjach praktycznych). Wśród uczestników poprzednich plenerów powodzeniem cieszyły się miejsca: Hotel Kajzer (ul. Limanowskiego), Dom Wycieczkowy (ul. Grochowa – dojazd samochodem lub komunikacją zbiorową), Hotel Korona (ul. Kalwaryjska 9-15).