Paper Structures  

Art, Mathematics, Origami, Paper

 

Zupełnie niesamowita jest liczba prostych konstrukcji, które można wykonać na kwadratowej kartce papieru.

   Kompozytor zapisuje nutki, aby muzycy mogli wykonać jego utwór. Czasem jednak rezygnyje z tego, ale i tak znajdą się ludzie o tak dobrym słuchu i z dużą znajomością tajemnic notacji nutowej, że są w stanie po wysłuchaniu utworu (być może nawet wielokrotnym) odtworzyć zapis nutowy.
   Kreator origami rysuje diagram krok po kroku, aby inni origamiści mogli na jego podstawie złożyć cały utwór. Czasem jednak rezygnuje z tego, wrecz nie życząc sobie naśladownictwa Ale i tak znajdą sie ludzie tak biegli w składaniu i diagramowaniu, że po obejrzeniu pracy wykonanej przez kreatora będą w stanie skopiować dokładnie wszystkie zagięcia i je narysować w formie diagramu.
   Ale chyba tylko w świecie origami tacy kopiści mają odwagę podpisać taką skopiowaną pracę swoim nazwiskiem zapominając o nazwisku twórcy.

   Composer creates music and uses musical notation to write  scores (sheet music). Sometimes there isn't exist any written notation of music piece but there are people who manage to do it instead composer just listening music piece.
   Origami creator creates an origami model and draws diagrams for other people who want copy it. Sometimes the diagram of origami work doesn't exist but there are people who manage  to prepare diagram instead of creator just looking at this work.