Paper Structures  

Art, Mathematics, Origami, Paper

 

Uczyłeś się w szkole matematyki?! Możesz tę wiedzę wreszcie wykorzystać!!!

W poszukiwaniu zgubionego papierka czyli o imprezach origami / Conventions

Origamiści na calym świecie organizują konferencje i spotkania poświęcone wymianie doświadczeń i prezentacjii nowych prac i pomysłów. Na takich konferencjach spotykają się wielcy kreatorzy, artyści origami i hobbiści. 

There are many origami conferences every year around all world. Origami artists, creators and folder meet to fold together and show their new works.

W ciągu roku na całym świecie odbywa się wiele konferencji origami, głownie poświęconych wspólnemu składaniu i prezentacji najnowszych technik origami. odczas takich konferencji możemy zobaczyć towarzyszące im wystawy, poznać największych światowych kreatorów origami oraz spędzić bardzo miło czas.

W Europie co roku konferencje odbywają się w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii,  Czechach, Polsce, Hiszpanii, Szwajcarii, Holandii, na Wegrzech i we Włoszech. W powszechnym przekonaniu jedną z najciekawszych takich konferencji jest konferencja Centro Diffusione Origami organizowana we Włoszech. W XXX konferencji CDO (1-4.11.2012) uczestniczyło ponad 240 osób!

Poza Europą miłośnicy origami mogą uczestniczyć w corocznych konferencjach m.in. w USA, Kanadzie, Brazylii, Peru, Chile, Argentynie, Kolumbii, Australii, Korei, Japonii.

Szczegółowe informacje o datach i organizatorach takich konferencji znajdziecie w Galicyjskim Biuletynie Origami.