Paper Structures  

Art, Mathematics, Origami, Paper

 

Zupełnie niesamowita jest liczba prostych konstrukcji, które można wykonać na kwadratowej kartce papieru.

General Origami / Origami

Składanie papieru (origami) jest oparte na przekształcaniu kartki/kartek papieru w różne formy płaskie i przestrzenne poprzez wykonywanie zagięć (konstrukcji) i modelowań wykorzystujących naturalne własności papieru. Praktycznie w każdej z kultur takie składanie było obecne, chociaż nie zawsze było to składanie papieru, czasem składano liście, tkaniny, skóry.

Paper folding (origami) is based on constructions and shape-forming on sheets of paper. People have folded not only paper but leaves, fabric, leather as well.

Visit sites (1)

Origami jest obecnie bardzo dynamicznie rozwijającą się dziedziną. Niemal każdego dnia pojawia się nowy projekt lub pomysł na ciekawe wydarzenie. Na całym świecie działają strony poświęcone takim przedsięwzięciom.

Liczba artykułów:
3

W poszukiwaniu zgubionego papierka czyli o imprezach origami / Conventions

Origamiści na calym świecie organizują konferencje i spotkania poświęcone wymianie doświadczeń i prezentacjii nowych prac i pomysłów. Na takich konferencjach spotykają się wielcy kreatorzy, artyści origami i hobbiści. 

There are many origami conferences every year around all world. Origami artists, creators and folder meet to fold together and show their new works.

W ciągu roku na całym świecie odbywa się wiele konferencji origami, głownie poświęconych wspólnemu składaniu i prezentacji najnowszych technik origami. odczas takich konferencji możemy zobaczyć towarzyszące im wystawy, poznać największych światowych kreatorów origami oraz spędzić bardzo miło czas.

W Europie co roku konferencje odbywają się w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii,  Czechach, Polsce, Hiszpanii, Szwajcarii, Holandii, na Wegrzech i we Włoszech. W powszechnym przekonaniu jedną z najciekawszych takich konferencji jest konferencja Centro Diffusione Origami organizowana we Włoszech. W XXX konferencji CDO (1-4.11.2012) uczestniczyło ponad 240 osób!

Poza Europą miłośnicy origami mogą uczestniczyć w corocznych konferencjach m.in. w USA, Kanadzie, Brazylii, Peru, Chile, Argentynie, Kolumbii, Australii, Korei, Japonii.

Szczegółowe informacje o datach i organizatorach takich konferencji znajdziecie w Galicyjskim Biuletynie Origami. 

Liczba artykułów:
2

Origami - rozważania

Origami jest stosunkowo młodą dziedziną sztuki, ale o bardzo starych korzeniach. Istniała początkowo jedynie jako sztuka ludowa w Japonii, póżniej również na dworach cesarskich i królewskich (Niemcy, Hiszpania), a dopiero w II połowie XX wieku rozwinęła się w prawdziwie bogatą i interesującą dziedzinę. 

Origami jest fascynujące. I zachęca do przemyśleń i stawiania pytań ...

Liczba artykułów:
9

Short Messages

Liczba artykułów:
13

Copyright in Origami World

Liczba artykułów:
8